8. maja 2003 r. :
|
Przygotowania do wyjazdu, Szczecin Port Centralny. |
Przejazd na start imprezy, Iława Gł. |
Miejsce oficjalnego rozpoczęcia imprezy, Ostróda. |
Kiedyś ta linia dochodziła aż do Morąga..., Miłomłyn. |
Przejazd przez stację Miłomłyn. |
W drodze powrotnej do Ostródy. |
Okolice przystanku Piławki. |
I kawałek dalej... |
Pociąg do Ełku na stacji Pasym. |
Między Pasymiem a Szczytnem. |
Kolejny "motyw". |
Miało być ujęcie z bocianem, ale bocian odleciał więc została krowa. |
Po nocy odpoczynku w szopie trzeba ruszać w drogę, Ełk. |
Przejazd obok ruin posterunku odgałęźnego, od którego odbijała łącznica na Suwałki omijająca stację Olecko. |
Po zabraniu przedstawicieli władz Gołdapi Ganz rusza z przystanku Botkuny. |
Na szlaku Botkuny-Gołdap. |
Wjazd do Gołdapi. |
Zmiana kierunku po kursie promocyjnym dla mieszkańców Gołdapi, Botkuny. |
Zrujnowana nastawnia na stacji Gołdap. |
Stan torów nie pozwolił na kontynuowanie jazdy, aż do kozła oporowego. |
Powrót z Gołdapi do Olecka, Górne. |
Przejazd przez stację Stare Juchy. |
Dalszy ciąg przejazdu. |
Wyjazd do Kętrzyna ze stacji Giżycko. |
Przejazd obok Jez. Dejguny. |
Manewry w Kętrzynie. |
Ciąg dalszy manewrów. |
Postój przy bunkrze Adolfa Hitlera. |
Widok bardziej z boku. |
Zaniedbany budynek w Radziejach Węgorzewskich. |
Przejazd przez most na Kanale Mazurskim. |
Powitanie pociągu przez mieszkańców Węgorzewa. |
Kontynuacja jazdy "dokąd się da"... |
...czyli do "uporka". Linia do Gołdapi jest rozebrana. |
Powrót do Kętrzyna. |
Wyjazd z Kętrzyna, w tle zamek krzyżacki. |
Wjazd na stację Tołkiny. |
Postój w Wiatrowcu Warmińskim, niegdyś stacji węzłowej. |
Granica Państwa z Rosją. |
Powrót do Bartoszyc. |
Most na Łynie. |
Krótki postój na stacji Bartoszyce. |
Na szlaku Bartoszyce-Korsze. |
Wagon też człowiek... to chyba jednak jakoś nie tak. Ale ozdoby musi mieć! |
Drugi raz na granicy z Rosją. |
Jedna z wielu bocznic stacji Skandawa. |
Powrót do Korsz, Drogosze. |
Po ciężkim dniu pracy wagon zjeżdża do szopy, Korsze. |
Pociąg specjalny gotowy do odjazdu do Reszla, Sątopy Samulewo. |
Pierwsze przeszkody na szlaku. |
Jeden z wielu postojów na szlaku. |
W drodze do Reszla |
Z powodu rozkradzionych mocowań szyn pociąg wraca do stacji Sątopy Samulewo. |
Wjazd na stację Sątopy Samulewo. |
Stacja Sągnity. |
Wjazd do Górowa Iławeckiego. |
Przystanek Kanie Iławeckie. |
Początek ostatniego dnia imprezy, wyjazd ze stacji Biskupiec Reszelski. |
Przejazd przez Rudziska. |
Na szlaku Rudziska-Targowska Wola. |
Zwierzęta są miłym urozmaiceniem krajobrazu. |
Postój w Grodziskach. |
Zrujnowana nastawnia w Targowskiej Woli. |
Kolejny przystanek - Ochódno. |
Wyjazd ze Szczytna. |
Pociąg zbliża się do stacji Szymany. |
Na szlaku Szymany-Wielbark. |
Stacja Wielbark. |
Przejazd przez most na Omulewie. |
Wyjazd do Nidzicy. |
Kolejny postój, Przeździęk Wielki. |
Na szlaku Wielbark-Nidzica. |
Okolice Napiwody. |
Stacja Lubawa. |
Ostatnia linia zaliczona, można wracać. Lubawa-Zajączkowo Lubawskie. |