Autor Wątek:  Pytanie na temat scenerii ND  (Przeczytany 21751 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MK_Silesia

  • Wiadomości: 14
    • Zobacz profil
    • http://mkzs.prv.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
Pytanie na temat scenerii ND
« dnia: 04 Maja 2007, 15:50:37 »
Witam :D

Mam takie pytanie. Właśnie ściągnołem sobie scenerie ND, rozpakowałem... i jak do cziorta mam ją uruchomić? ;]


aha i...
Czy jest jakaś większa różnica między eu07.exe, a start.exe? (pomijając że w starcie można wybrać scenerie itp)
Wymienie sie paroma fotkami ;D
Intereuje mnie ET42-01 i EP08-014

PEKAPE

  • Gość
Pytanie na temat scenerii ND
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Maja 2007, 16:15:56 »
Witam
Używaj opcji "szukaj".

Musisz poszukać na forum bo sceneria ND działa na starszej wersji symulatora,tak mi się wydaje.


pozdrawiam

Offline Akvin

  • Wiadomości: 1006
  • We Will Rock You
    • Zobacz profil
    • http://my.opera.com/akvin-profeta
  • Otrzymane polubienia: 2
Pytanie na temat scenerii ND
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Maja 2007, 16:22:53 »
Proponuję zapoznać się także z plikiem przygotowanym przez autora, jeżeli jeszcze tego nie zrobiłeś.
Pozdrawiam
All you have to do is save the world...

PEKAPE

  • Gość
Pytanie na temat scenerii ND
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Maja 2007, 16:54:11 »
Proszę tu jest link :

http://mamut.mysza.eu.org/~krzysiek626/


Jest tam dużo taboru i ciekawych tras ale niema tej z którą masz problem czyli ND,myśle że będziesz zadowolony z tych które tam w paczce są.

pozdrawiam.

Offline MK_Silesia

  • Wiadomości: 14
    • Zobacz profil
    • http://mkzs.prv.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
Pytanie na temat scenerii ND
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Maja 2007, 17:00:30 »
Dzięki ;)
Cytat: "PEKAPE"
pozdrawiam.

Ja również :)

Troszkę staranności w pisaniu.
Akvin
Wymienie sie paroma fotkami ;D
Intereuje mnie ET42-01 i EP08-014

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Pytanie na temat scenerii ND
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Maja 2007, 16:07:48 »
A jak się uprzesz na tą scenerię to powiem, że jest ona na sterowanie ruchem, a co za tym idzie - jest na staaare exe, w którym jest działający tryb freefly.

Offline pozdze

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 490
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 268
Pytanie na temat scenerii ND
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Maja 2007, 23:34:41 »
Szkoda trudu twojego .Nic ciekawego tam nie ma .Jestem autorem tej sceneri to wiem:) To była tak próba zabawy w Kolejarza 3D :) Nie udana .Miałem to powtórzyć z pulpitem ,ale do dzis jakos nie  udało mi się zapoznać z tym urządzeniem.
Łukasz Jachimek

Offline Wojti

  • Wiadomości: 38
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Pytanie na temat scenerii ND
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Maja 2007, 20:06:50 »
Cytat: "pozdze"
Szkoda trudu twojego .Nic ciekawego tam nie ma .Jestem autorem tej sceneri to wiem:) To była tak próba zabawy w Kolejarza 3D :) Nie udana .Miałem to powtórzyć z pulpitem ,ale do dzis jakos nie  udało mi się zapoznać z tym urządzeniem.


Ale są tacy co lubią się na owej scenerii pobawić i szkoda że dalej tego tematu nie rozwijasz.
Pozdrawiam
Ale pędziłem po szynach.

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Pytanie na temat scenerii ND
« Odpowiedź #8 dnia: 12 Maja 2007, 11:01:16 »
Dokładnie, ale gdyby nawet rozwijał, to forum zalałaby fala głupich pytań -> czemu to nie działa!? itp. W końcu to sceneria na stare exe...

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Pytanie na temat scenerii ND
« Odpowiedź #9 dnia: 12 Maja 2007, 11:43:19 »
Cytat: "ziomalcl"
Dokładnie, ale gdyby nawet rozwijał, to forum zalałaby fala głupich pytań -> czemu to nie działa!? itp. W końcu to sceneria na stare exe...

"Kocham" takie wypowiedzi....
Tą scenerię można przerobić na nowe exe.
Albo można nawet nic nie robić i odpalić.

To jest sceneria ND odpalona na exeku z niebem. Jeśli będzie zainteresowanie to podam jak to zrobić.
Brak trybu free fly nie jest przeszkodą do odpalenia jakiejkolwiek scenerii.

Offline neo

  • Wiadomości: 32
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Pytanie na temat scenerii ND
« Odpowiedź #10 dnia: 12 Maja 2007, 13:53:16 »
Proszę o podanie sposobu na uruchomienie scenerii ND na .exe z niebem. Bardzo mi sie podoba a nie mogę sobie teraz pograć.

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Pytanie na temat scenerii ND
« Odpowiedź #11 dnia: 12 Maja 2007, 14:20:26 »
Sprawa jest bardzo prosta.
Otwieramy plik scn w notatniku. Zamiast stojącej na stacji SM42 wpisujemy SM31 z opcją headdriver.
zapisujemy zmiany i odpalamy scenerię wybierając do jazdy loka SM31
Teraz wciskamy F4 i mam tryb free fly. Jak ktoś ma kabinę SM42 to nawet loka nie trzeba zmieniać.
SM31 można też dostawić do wagonów mieszkalnych stojących na stacji, można je zobaczyć na screenie powyżej. Jedyny warunek: lok musi być widzialny w start.exe
Życzę powodzenia.
Gdyby ktoś miał problemy z dopisaniem loka do scenerii
proszę odpowiedzi szukać na forum.

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Pytanie na temat scenerii ND
« Odpowiedź #12 dnia: 12 Maja 2007, 14:23:13 »
Podpinasz do dowolnego skladu 2 loki, pierwszy ma headdriver a drugim jedziesz Ty, po prostu zostawiasz kran hamulca na odcieciu, latasz na freefly nikomu nie przeszkadzajac... Lub twrozysz sobie nowy tor 'pod ziemia' na ktorym ustawiasz swoejgo loka :)

Offline prof_klos

  • Wiadomości: 618
  • Już nigdy nie będzie takiego lata...
    • Zobacz profil
    • http://www.prof-klos.yoyo.pl
  • Otrzymane polubienia: 4
Pytanie na temat scenerii ND
« Odpowiedź #13 dnia: 12 Maja 2007, 14:59:48 »
Hmm z torem podziemnym to bardzo ciekawy pomysł :) Na to nawet nie wpadłem :)
Z MaSzyną od 2003!

Offline Mati_An

  • Wiadomości: 630
  • Trasopisarz i fotograf
    • Zobacz profil
    • Moje Fotki
  • Otrzymane polubienia: 1
Pytanie na temat scenerii ND
« Odpowiedź #14 dnia: 12 Maja 2007, 15:23:15 »
Ja zrobiłem to tak, najpierw wyrzuciłem wagony Xtow z toru "remont" i wsadziłem to:
trainset none remont 85.0 0.0
node -1 0 505120-00256-1 dynamic PKP\Bd Bdu-0.tga 111a 0.0 passenger 0 5 Passengers enddynamic
node -1 0 SM42-046 dynamic PKP\SM42 sm42-174 sm42Ddumb 0.0 headdriver 3 0 enddynamic
endtrainset

nawet nie trzeba się bawić z dynamic.dat
Pozdro.
Bajka o czasie - trza się brać tylko za trasy... a może nie tylko?

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Pytanie na temat scenerii ND
« Odpowiedź #15 dnia: 12 Maja 2007, 15:30:30 »
Cytat: "Mateu"
Podpinasz do dowolnego skladu 2 loki, pierwszy ma headdriver a drugim jedziesz Ty, po prostu zostawiasz kran hamulca na odcieciu, latasz na freefly nikomu nie przeszkadzajac... Lub twrozysz sobie nowy tor 'pod ziemia' na ktorym ustawiasz swoejgo loka :)

Gdyby który kolwiek lok miał headdriver to byłby widoczny w start.exe. Nie byłoby tematu i do tego nie potrzeba dwóch loków. To nie jest sceneria na stare exe. Tylko nie ma tam zdefiniowanych loków do jazdy i tyle.

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Pytanie na temat scenerii ND
« Odpowiedź #16 dnia: 12 Maja 2007, 16:55:03 »
Cytat: "Krzysiek626"
Cytat: "Mateu"
Podpinasz do dowolnego skladu 2 loki, pierwszy ma headdriver a drugim jedziesz Ty, po prostu zostawiasz kran hamulca na odcieciu, latasz na freefly nikomu nie przeszkadzajac... Lub twrozysz sobie nowy tor 'pod ziemia' na ktorym ustawiasz swoejgo loka :)

Gdyby który kolwiek lok miał headdriver to byłby widoczny w start.exe. Nie byłoby tematu i do tego nie potrzeba dwóch loków. To nie jest sceneria na stare exe. Tylko nie mam tam zdefiniowanych loków do jazdy i tyle.

No to wystarczy sobie dopisac :)

Offline pozdze

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 490
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 268
Pytanie na temat scenerii ND
« Odpowiedź #17 dnia: 12 Maja 2007, 23:39:35 »
To nie takie hop-siup koledzy!!! W scenerii jest SM03 ktora poprawnie zawraca tylko w old wersji której już zapewne nikt nie ma.Jesli checie w to grać to musicie zamienić to maleństwo na coś innego ,np: na SM42 ![/list]
Łukasz Jachimek

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Pytanie na temat scenerii ND
« Odpowiedź #18 dnia: 13 Maja 2007, 08:19:17 »
Teraz wiemy już wszystko. Ta SM03 była u mnie widoczna w start.exe ale ponieważ ja tego maleństwa...... nie tak, ja nie lubię tym jeździć i zamieniłem już wcześniej na SM42. Co 4 głowy to nie jedna.

Offline piotpal

  • Wiadomości: 104
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Pytanie na temat scenerii ND
« Odpowiedź #19 dnia: 23 Czerwca 2007, 20:42:49 »
Witam! Po wielu miesiącach wróciłem na forum i zauważyłem wiele zmian i nowych rzeczy. Przede wszystkim gratulacje dla wielu trasopisarzy, którzy ostatnio opublikowali bądź opublikują trasy. Ja powracam do swojego projektu trasy na wzór Kolejarza 3D. Od razu zaznaczam, że nie jestem w pełni zorientowany w nowych exe, które ostatnio ujrzały światło dzienne. Mam więc pytanie, czy projekt nastawni ma obecnie rację bytu? Mam już wykonaną całą stację, wraz z przyległymi odcinkami i stacjami (stacja Gorlice Zagórzany). Całość ma polegać na zazębionych ze sobą eventach, tzn. po uruchomieniu scenerii każdy ruch pociągu, będzie wyzwalał kolejny event. Zwrotnice i semafory uruchamiane są przy pomocy klawiatury literowej i cyfrowej. Prace zarzuciłem jakiś czas temu, ponieważ wjeżdżające elektrowozy zatrzymywały się na S1, ale po krótkiej chwili ruszały dalej. Czy ktoś wie, co może być tego powodem? Jeśli znajdą się zainteresowani, to udostępnię scenerię, która wymaga jeszcze dopracowania.
Piotpal

Offline pozdze

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 490
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 268
Pytanie na temat scenerii ND
« Odpowiedź #20 dnia: 24 Czerwca 2007, 01:47:29 »
Z takim bugiem sie jeszcze nie spotkałem.Wygląda to tak, jakby AI przeżynało odcinek z odczytem stanu semafora na STÓJ .Wówczas rzeczywiście zatrzymuje sie i pochwili rusza bo juz  stoi na odcinku gdzie nie ma odczytu prędkości semafora.Jeśli chodzi o nowe exe,to  z niebem (699Kb), to u mnie AI nie ma wiekszego problemu z wychamowaniem przed semaforami .Nawet jesli prowadzi towarka z v=80km/h, a odczyt jest tylko na odcinku 100m.
Łukasz Jachimek

Offline piotpal

  • Wiadomości: 104
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Pytanie na temat scenerii ND
« Odpowiedź #21 dnia: 24 Czerwca 2007, 12:57:03 »
Dzięki za odzew. Wydaje mi się, że AI stoi na torze, z którego można odczytać prędkość podaną na semoforze. Przyjrzałbyś się tej scenerii jeślibyś miał czas?
Piotpal

Offline pozdze

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 490
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 268
Pytanie na temat scenerii ND
« Odpowiedź #22 dnia: 24 Czerwca 2007, 17:59:05 »
Oczywiscie ,mozesz ja podeslac na pozdze(at)poczta.onet.pl
Łukasz Jachimek

Offline piotpal

  • Wiadomości: 104
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Pytanie na temat scenerii ND
« Odpowiedź #23 dnia: 26 Czerwca 2007, 16:25:29 »
Zamieszczam dwa pliki spakowane mojej scenerii, z którą mam problemy. Oto linki:

http://rapidshare.com/files/39458966/Gorlice.rar.html

Po rozpakowaniu wrzucić do folderu ze sceneriami.

http://rapidshare.com/files/39459328/gorlicejet.rar.html

To plik, który również należy wrzucić do folderu ze sceneriami.

Opis problemu:
Pobrana sceneria to docelowo symulacja nastawni. Problem narazie jest taki, że pojazdy kierowane przez AI po zatrzymaniu się na światle S1 po pewnym czasie samoistnie ruszają. Oto przykład: od jednej ze stron będzie wjeżdżał elektrowóz z cysternami. Wpuszczamy go na stację, dając na semaforze sygnał S5 (trzeba nacisnąć X). Pociąg wjeżdża na stację, a po 4-5 minutach samoistnie odjeżdża. Gdyby moje wywody byłyby niezrozumiałe to czekam na pytania. Z góry dziękuję tym osobom, które zechcą się przyjrzeć powyższej scenerii.
Piotpal

Offline Dolmio89

  • Wiadomości: 1185
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Pytanie na temat scenerii ND
« Odpowiedź #24 dnia: 26 Czerwca 2007, 17:58:53 »
Chętnie się przyjrze tylko nigdy nie moge nic pobrać z rapidshare. Jeśli możesz wtsaw paczke na inny serwer, ew napisz na priv to podam maila.

Offline piotpal

  • Wiadomości: 104
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Pytanie na temat scenerii ND
« Odpowiedź #25 dnia: 26 Czerwca 2007, 20:49:40 »
Wysłałem pliki na maila.
Piotpal

Offline Dolmio89

  • Wiadomości: 1185
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Pytanie na temat scenerii ND
« Odpowiedź #26 dnia: 26 Czerwca 2007, 21:51:45 »
No więc składam wstępny raport z testów, u mnie wygląda to tak:
EU07 ze składem podjeżdża pod semafor wjazdowy, grzecznie się zatrzymuje i stoi aż do czasu podania sygnału do wjazdu
http://www.dolmio.cba.pl/eu07/screen1.JPG
po podaniu sygnału EU07 jedzie dość szybko, przejeżdża obok peronu, nawet nie zwalnia obok semafora z S1 i zatrzymuje dopiero kilkadziesiąt metrów dalej
http://www.dolmio.cba.pl/eu07/screen2.JPG
http://www.dolmio.cba.pl/eu07/screen3.JPG

Odpaliłem plik z trasą w jet'ie i zauważyłem że tor do którego przypisane jest sem_info kończy się 50m przed semaforem, myśle że to właśnie dlatego AI jest zmylone i nie zauważa S1,  logu nie ma żadnego wpisu o uruchomieniu sem_info do tego semafora, jutro pogrzebie w plikach trasy, ale chyba trzeba przedłużyć ten tor o te 50m do samego semafora i to powinno pomóc.

A jeszcze jedno, do tego toru jest przypisane zdarzenie:
event2 Sem_E_sem_info2
nie jestem specem od eventów, ale czy tam nie powinno być:
event2 Sem_E_sem_info czyli bez tej 2? zawsze wydawało mi się że to jest prawidłowy event do semafora.

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3926
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 279
Pytanie na temat scenerii ND
« Odpowiedź #27 dnia: 27 Czerwca 2007, 01:27:05 »
Najczęściej spotykane błędy przy eventach, z którymi się spotkałem:
-kierunki nadjeżdżania loków i przypisane eventy:event1, event2
-unikać sytuacji, gdy do jednego toru przypisany jest więcej niż jeden event (na pewno przypisanie 2 takich samych np. event1, event1 powodował u mnie, iż tylko uruchamiał się tylko jeden z nich), a w przypadku pary eventów: event1 i event2 działy się czasami różne rzeczy np. z założenia w danym kierunku tylko miał się uruchomić event1, pociąg zatrzymuje się, ale na skutek odbicia składu, czy z innych powodów po zatrzymaniu się składu, uruchamiał się również event2, który to był zarezerwowany dla innej zupełnie sytuacji
-brak eventu sem_info
-sem_info przypisany nie do tego semafora
-przypisanie więcej niż 8 zdarzeń w 1 evencie
-jakiś logiczny błąd w konstukcji eventów

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Pytanie na temat scenerii ND
« Odpowiedź #28 dnia: 27 Czerwca 2007, 11:56:22 »
Cytat: "Mariusz1970"
w przypadku pary eventów: event1 i event2 działy się czasami różne rzeczy np. z założenia w danym kierunku tylko miał się uruchomić event1, pociąg zatrzymuje się, ale na skutek odbicia składu, czy z innych powodów po zatrzymaniu się składu, uruchamiał się również event2, który to był zarezerwowany dla innej zupełnie sytuacji


Mariusz, jak nawet uruchomisz symka i postawisz stojący skład na torze, na którym sa przypisane event1 i event2 to one i tak się wykonają.

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3926
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 279
Pytanie na temat scenerii ND
« Odpowiedź #29 dnia: 27 Czerwca 2007, 16:03:30 »
Na to nie zwróciłem uwagi, ale możliwe iż tak też jest.