Autor Wątek:  JAK PRZYPISAĆ ZDARZENIE CZASOWE DO SEMAFORA  (Przeczytany 10396 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Grand

  • Wiadomości: 382
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
JAK PRZYPISAĆ ZDARZENIE CZASOWE DO SEMAFORA
« dnia: 20 Lipca 2005, 12:49:34 »
Wiem że nie wszyscy potrafią zrozumieć to co napisane jest w scenery.doc więc postanowiłem pomóc ludziom który zaczynają tworzyć swoje pierwsze trasy.

Poniżej przedstawiam sposób połączenia ze sobą zdarzenia czasowego , toru oraz semafora znajdującego się przy tym torze. Spójżcie jak wykonać takie zdarzenie :

Na początku oczywiście ustawiamy semafor przy wybranym przez siebie torze, nazywamy go odpowiednio, najlepiej w miare dokładnie aby później się nie pogubić.

Później nazywamy tor do którego ma być przypisany dany semafor.

Następnie otwieramy plik z trasa,  najlepiej w notatniku. Szukamy nazwy toru , którą przed chwilą utworzyliśmy.
Poniżej zamieszczam przykład toru :

// przypisanie do toru zdarzenia

node -1 0 NAZWA_TORU track normal 100.0 1.435 0.25 25.0 20 0 Flat vis
 Rail_screw_used1 4 TpBpS-new2.tex 0.2 0.5 1.1
-15.4954 0.2 539.491  0.0  //point 1
0.0 0.0 0.0  //control vector 1
0.0 0.0 0.0  //control vector 2
-15.4954 0.2 639.491  0.0  //point 2
0

event0 NAZWA_EVENTU

endtrack

Tak jak widzicie tutaj nazwałem tak samo tor, jak i zdarzenie.
Komenda event0 to jest inicjalizacją zdarzenia, gdy tabor stoi w miejscu.

Gdy zrobiliśmy to wszystko, wyszukujemy nazwę semafora (oczywiście dalej w notatniku).
Gdy już znajdziemy, piszemy pod semaforem zdarzenie.

Poniżej zamieszczam przykład :

include;SS4zcpbI.inc;NAZWA_SEMAFORA;-17.933;0.0;689.817;-180.0;NAZWA_TABLICZKI;;end

event NAZWA_EVENTU multiple 30.0 none NAZWA_SEMAFORA_s2 endevent

I tutaj pare wyjaśnień odnośnie tych linijek :

SS4zcpbI.inc - rodzaj semafora który ustawiliśmy obok toru
multiple 30.0 - ilość sekund po których zdarzenie się uaktywni, w tym wypadku będzie to 30 sekund
NAZWA_SEMAFORA_s2 - oczywiście nazwa semafora, oraz najważniejsze - s2 - oznacza to ze po tych 30 sekundach, semafor zmieni sygnał na s2 - światło zielone.
NAZWA_TABLICZKI - znaczenie semafora, np ToM


Pamiętajmy również ,że zdarzenie zostanie wykonane tylko wtedy gdy na torze przypisanym do semafora będzie znajdował się obiekt - lokomotywa.

Życze wszystkim miłych zdarzeń :)
/ \  / \  / \