Autor Wątek:  Czy wyjdzie jeszcze kiedyś jak aktualizacja?  (Przeczytany 17533 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Groszek

  • Wiadomości: 39
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Czy wyjdzie jeszcze kiedyś jak aktualizacja?
« dnia: 21 Czerwca 2005, 13:12:04 »
Mam nadziej że jeszcze ktoś pracuje nad nowszą wersją maszyny bo to niezły sumulator i szkoda by było gdyby już nie wyszła jakaś aktualizacja.Pozdrowienia

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
Czy wyjdzie jeszcze kiedyś jak aktualizacja?
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Czerwca 2005, 13:35:28 »
Jest przygotowywana paczka całościowa. I to z tego co zrozumiałem będzie ostatnią oficjalną aktualizacja symulatora.

Przy okazji mam prosbę do admina a w zasadzie do twórców. Czy możecie wydać oficjalną informacje o paczce całościowej? jednoczesnie zaznaczając iż będzie to ostatnia juz aktualka czy jak kto woli wersja "starego" symulatora (przynajmniej tak @Winger mi mówił nie raz).
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline Mariusz W.

  • Wiadomości: 392
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Czy wyjdzie jeszcze kiedyś jak aktualizacja?
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Czerwca 2005, 14:13:51 »
Dorzucę jeszcze swoje pytanie.
Ile tak na oko nowa paczka całościowa będzie miała MB?
Bo ja na swoim komputerze zrobiłem sobie taką paczkę, ze wszytskimi dostępnymi dodatkami (nie tylko ze strony głównej) i wyszło mi ponad 500MB.

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
Czy wyjdzie jeszcze kiedyś jak aktualizacja?
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Czerwca 2005, 14:25:40 »
Mi wyszło jakieś 1,3 GB
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline KowiEU

  • Wiadomości: 236
    • Zobacz profil
    • http://www.fotokolej.pl/search.php?search_user=KowiEU
  • Otrzymane polubienia: 0
Czy wyjdzie jeszcze kiedyś jak aktualizacja?
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Czerwca 2005, 15:32:20 »
Cytat: "EP08_015"
Mi wyszło jakieś 1,3 GB

uuu jak bedzie tak dużo  to raczej żaden modemowiec tego nie przełknie....

Offline Winger

  • Administrator
  • Wiadomości: 1466
    • Zobacz profil
    • http://www.winger.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 25
Czy wyjdzie jeszcze kiedyś jak aktualizacja?
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Czerwca 2005, 16:00:41 »
Tak na slepo strzelajac, to po kompresji mysle ze ok. 120 MB, ale to tylko przypuszczenia nie oparte na niczym. Faktycznie moze byc wiecej, ale sadze iz wtedy pomyslimy nad mozliwoscia dystrybucji symulatora na CD, wysylajac za darmo plytki zarejestrowanym chetnym.
Pozdrawiam,
Winger

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
Czy wyjdzie jeszcze kiedyś jak aktualizacja?
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Czerwca 2005, 16:07:16 »
Dla ścisłości moja wersja tzn 1,3 Gb ściska się zipem do 300 i troszke MB
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline KowiEU

  • Wiadomości: 236
    • Zobacz profil
    • http://www.fotokolej.pl/search.php?search_user=KowiEU
  • Otrzymane polubienia: 0
Czy wyjdzie jeszcze kiedyś jak aktualizacja?
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Czerwca 2005, 16:32:32 »
Cytat: "Winger"
pomyslimy nad mozliwoscia dystrybucji symulatora na CD, wysylajac za darmo plytki zarejestrowanym chetnym.

To chyba byś zbankrutował na tych CD:] Jak doszło by to do skutku to proponował bym wprowadzić drobną opłate za przesłanie płytki np 5zł chyba by każdy zapłacił.Ale za wcześnie na gadki na ten temat...

Offline piotrek-

  • Wiadomości: 169
    • Zobacz profil
    • http://www.ts.kolej.szczecin.pl
  • Otrzymane polubienia: 1
Czy wyjdzie jeszcze kiedyś jak aktualizacja?
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Czerwca 2005, 16:48:56 »
włąsnie, jeśli ma już być cd, to też jestme za jakąś opłatą,
Lokomotywa sm31: prace wstrzymane
model 100%,

Offline Winger

  • Administrator
  • Wiadomości: 1466
    • Zobacz profil
    • http://www.winger.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 25
Czy wyjdzie jeszcze kiedyś jak aktualizacja?
« Odpowiedź #9 dnia: 21 Czerwca 2005, 18:14:11 »
Sprawdzilem koszta, przy wytloczeniu 1000 plytek z nadrukiem wychodzi ok 1,60 za sztuke, do tego trzeba by doliczyc koszty przesylki i kopert... podejrzewam, ze w 4 zl za plytke by sie zamknelo. Faktycznie, wychodziloby drogo przy wysylaniu za darmo, i chyba faktycznie trzeba by wprowadzic mala oplate...
Pozdrawiam,
Winger

Offline |andy|

  • Wiadomości: 960
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Czy wyjdzie jeszcze kiedyś jak aktualizacja?
« Odpowiedź #10 dnia: 21 Czerwca 2005, 18:18:27 »
Cytat: "Winger"
Sprawdzilem koszta, przy wytloczeniu 1000 plytek z nadrukiem wychodzi ok 1,60 za sztuke, do tego trzeba by doliczyc koszty przesylki i kopert... podejrzewam, ze w 4 zl za plytke by sie zamknelo. Faktycznie, wychodziloby drogo przy wysylaniu za darmo, i chyba faktycznie trzeba by wprowadzic mala oplate...


Tłoczenie w Polsce, czy u Ciebie?

[EDIT] Poza tym nie trzeba wysyłać do każdego osobno. Można wysłać np. do jednej osoby z Warszawy ileśtam płyt i Warszawiacy się spotkają i rozdzadzą je sobie. Tak się trochę oszczędzi na kopertach i wysyłce.

Offline Tomi

  • Wiadomości: 194
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Czy wyjdzie jeszcze kiedyś jak aktualizacja?
« Odpowiedź #11 dnia: 21 Czerwca 2005, 18:21:34 »
Żeby mimo wszystko uniknąć mieszania pieniędzy w symulator proponowałbym, aby osoba, która chciałaby otzrymać MaSzynę na płytce, wysyłałaby na adres X czystą płytkę w kopercie zwrotnej (zaadresowana, ze znaczkami) i tyle.
Pozdro z Wielkiego Kacka
Tomek

Offline TruckeR

  • Wiadomości: 309
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Czy wyjdzie jeszcze kiedyś jak aktualizacja?
« Odpowiedź #12 dnia: 21 Czerwca 2005, 19:04:25 »
Mozę nie będzie tak źle. Lepiej użyć jakiegoś Download Aceleratora, czy cuś i tym sobie spokojnie pobrać, nawet w kilka dni. Zresztą po spakowaniu powinno to nie zajmować zbyt wiele. Mnie spakowane dodatki do TRS2004, zajmujące normalnie jakieś 2gb, spakowane wynosiły ok. 300mb.
Pozdrawiam serdecznie!

Offline Żuk

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1085
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Czy wyjdzie jeszcze kiedyś jak aktualizacja?
« Odpowiedź #13 dnia: 21 Czerwca 2005, 19:16:27 »
Jak chodzi o płytkę z grą to ja bym rzucił 10 zł za fatyge. Myśle że to nie duzo 10zł i u kazdego sie znajdzie. A jak kazdy by dal po 10 zł moze w ten sposób przyśpieszylibysmy wyjście na światło dzienne nebuli

Offline Winger

  • Administrator
  • Wiadomości: 1466
    • Zobacz profil
    • http://www.winger.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 25
Czy wyjdzie jeszcze kiedyś jak aktualizacja?
« Odpowiedź #14 dnia: 21 Czerwca 2005, 19:51:23 »
Co do wypalania plyt u kogos w domu, to nie wiem kto by sie chcial tym zajac, przy np. 10 zgloszeniach dziennie trzeba bedzie poswiecic sporo czasu na wypalenie tego, spakowanie itp. Dlatego jestem za plytkami z nadruku. Ceny bralem z PL, tu w Irlandii na pewno wyszloby drozej. Koszt 1,60 za plytke wcale nie jest taki zly, tymbardziej iz obejmuje to kolorowy nadruk jak i opakowanie.

Co do oplat, w zadnym wypadku nie bylyby one wyzsze niz koszty plyty/wysylki. Pojawi sie wtedy problem co sie dzieje z pieniedzmi ktore zostaja - gwarantuje ze znajda sie osoby ktorym zawsze bedzie cos nie gralo (jak sprawiedliwie przeznaczyc/podzielic uzyskane pieniadze itp).

Przykladowo, koszt wyslania listu ekonomicznego o masie od 100g do 350g to 2,40, koszt plyty to 1,60, koszt koperty to 20 groszy... Wychodzi 4,20 - i w takiej sytuacji pobieralbym 4zl, proszac o wplaty na okreslone konto. Koszt kopert juz pokryje, osobie ktora zajelaby sie wysylaniem gotowych plyt w Polsce (wszystkie materialy dostarczylbym ja) z prywatnej kieszeni dawalbym np. po 50 zl miesiecznie za fatyge w postaci wyslania raz na tydzien zamowionych plyt.

Nie rozumiem tez szczerze mowiac, w jaki sposob zbieranie np. po 10 zl mialoby przyspieszyc wyjscie Nebuli.

Co do pakowania... szacunki dotyczace wielkosci to juz po spakowaniu wlasnie.
Pozdrawiam,
Winger

Offline Mutopompka

  • Wiadomości: 1155
  • Na IRC-u SPRĘŻAREK vel. tyqtyqtyq
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Czy wyjdzie jeszcze kiedyś jak aktualizacja?
« Odpowiedź #15 dnia: 21 Czerwca 2005, 20:01:33 »
Cytat: "Winger"
Przykladowo, koszt wyslania listu ekonomicznego o masie od 100g do 350g to 2,40, koszt plyty to 1,60, koszt koperty to 20 groszy... Wychodzi 4,20 - i w takiej sytuacji pobieralbym 4zl, proszac o wplaty na okreslone konto. Koszt kopert juz pokryje, osobie ktora zajelaby sie wysylaniem gotowych plyt w Polsce (wszystkie materialy dostarczylbym ja) z prywatnej kieszeni dawalbym np. po 50 zl miesiecznie za fatyge w postaci wyslania raz na tydzien zamowionych plyt.


Nie to, abym psioczył, czy coś, ale:
1. plik 50MB z wersją unoff 160704 ciągnąłem sam na modemiku...
2. Skoro będzie oficjal ważył 120 - 200 MB to teraz też można pociągnąć.
Oczywiście zdaję sobie sprawę, że jest sporo osób, które jadą na modemie, także dla nich będzie to sporym ułatwieniem.
3. Sam ostatnio wysyłałem 5 kopert z CD m. in. dla MatEU priorytetem i doszło po 2 dniach. Koperta "z folii dziurkowanej, formatu B5, także idealnie nadaje się do przesyłania 1CD (koszt koperty - 0,50zł).
Także jeśli ktoś się podejmie tego to naprawdę pomoże userom, którzy jadą na modemach...

Offline kruger

  • Wiadomości: 362
  • Maszynista metra
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Czy wyjdzie jeszcze kiedyś jak aktualizacja?
« Odpowiedź #16 dnia: 21 Czerwca 2005, 21:10:58 »
Cytat: "Winger"
Osobie ktora zajelaby sie wysylaniem gotowych plyt w Polsce (wszystkie materialy dostarczylbym ja) z prywatnej kieszeni dawalbym np. po 50 zl miesiecznie za fatyge w postaci wyslania raz na tydzien zamowionych plyt

Jestem w stanie podjac sie hurtowego wysylania plytek. Tylko poprosilbym o wiecej informacji coijak

Offline Winger

  • Administrator
  • Wiadomości: 1466
    • Zobacz profil
    • http://www.winger.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 25
Czy wyjdzie jeszcze kiedyś jak aktualizacja?
« Odpowiedź #17 dnia: 21 Czerwca 2005, 21:38:53 »
Na razie to czysto teoretyczne plany, nie wiemy jeszcze ile ostateczna paczka bedzie zajmowac. Odgrzeje temat w odpowiednim czasie.
Pozdrawiam,
Winger

Offline pkp.

  • Wiadomości: 144
  • ECCO RAIL Maszynista
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Czy wyjdzie jeszcze kiedyś jak aktualizacja?
« Odpowiedź #18 dnia: 22 Czerwca 2005, 05:51:16 »
Witam
Poco się martwić na zapas  jak paczka będzie miała 120-200 można ją podzielić na 2 części i zgłowy.

Offline Quark-t

  • Administrator
  • Wiadomości: 3590
  • Automaty liczą...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 47
Czy wyjdzie jeszcze kiedyś jak aktualizacja?
« Odpowiedź #19 dnia: 22 Czerwca 2005, 12:46:44 »
A po co robić problemy? Istnieje coś takiego, jak getright, albo DAP albo inny  manager pobierania (chociazby nawet menedźer pobierania pliów wbudowany w firefoxa) ktory sam dzieli plik na czesci, poza tym pozwala na przerywanie sciagania.
I co za problem - jestes na modemie? wchodzisz - sciaga sie. Będzie się ściągać tydzień albo miesiąc ale się ściągnie. Cierpliwości tylko ;]
Pozdrawiam, dr inż. Quark-t

Offline kruger

  • Wiadomości: 362
  • Maszynista metra
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Czy wyjdzie jeszcze kiedyś jak aktualizacja?
« Odpowiedź #20 dnia: 22 Czerwca 2005, 13:18:26 »
Cytat: "Quark-t"
I co za problem - jestes na modemie? wchodzisz - sciaga sie. Będzie się ściągać tydzień albo miesiąc ale się ściągnie. Cierpliwości tylko ;]

Albo do czasu sciagniecia wyjdzie nebula :P

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
Czy wyjdzie jeszcze kiedyś jak aktualizacja?
« Odpowiedź #21 dnia: 22 Czerwca 2005, 14:06:39 »
Kruger raczej nie. Do nebuli zapewne jeszcze duuuuuzo czasu. Tak więdz spokojnie to ściagniesz. Ja jak byłem na modemie to ściagnołem w tydzien przy pomocy flashgeta plik rzędu 300 MB. Moja wersja symka to coś kolo 1,35 GB która się spakuje do 350 MB. Więdz jesli nawet symek tyle zajmie po spakowaniu to mniejwięcej ściagniesz go w przeciągu tygodnia i patu dni. Dla tych co mają modem są ciekawe pakiety minutowe. Ja miałem kiedyś pakiem 30/60 czyli 30 godzin za 60 zł. Jak przekroczyłem to impulsy naliczane byly po staremu. Teraz pewnie są też podobne promocje i taryfy moze warto się dowiedziec? Z drugiej strony neostrada nie jest az tak droga. Ja płace za 128kb/s 71zł (z vatem). Obecnie trwa promocja przez 60 dni od daty aktywacji za 30zł macie 512 kb/s. Promocja jest od 01.06.2005 do 31 08.2005. Więdz się decydujcie !!! Moze dla samego symka warto wziaść na te 60 dni te neostrade :)
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline kruger

  • Wiadomości: 362
  • Maszynista metra
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Czy wyjdzie jeszcze kiedyś jak aktualizacja?
« Odpowiedź #22 dnia: 22 Czerwca 2005, 15:10:00 »
Cytat: "EP08_015"
Kruger raczej nie. Do nebuli zapewne jeszcze duuuuuzo czasu. Tak więdz spokojnie to ściagniesz

Spokojnie:> dalem emotke przeciez :P osobiscie posiadam stalke, w pracy takze (oba ok 1mbit) tak wiec sciagniecie jednej plyty (~600mb) to kwestia paru h. Co do modemowcow, o ile maja taka mozliwosc to przeciez mozna pojsc do kafejki, sciagniecie np skompresowanej wersji (100-200mb) zajmie ok 1h. Wiec mozna poswiecic te 2-3zl + koszt nagrania (chyba ze sie posiada wlasna zapalniczke, wtedy koszt nagrania odpada).

Offline TruckeR

  • Wiadomości: 309
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Czy wyjdzie jeszcze kiedyś jak aktualizacja?
« Odpowiedź #23 dnia: 22 Czerwca 2005, 15:48:53 »
Z serwera CDAction ściągnąłem Enemy Territory (ok. 250mb) w jakieś 4-6 godzin, triala 18 WOS Across America (150mb) pzrełknąłem w 3 godzinki ;) Ale z serwera CD-Projekt za nic nie mogłem ściągnąc 350mb patcha 1.5 do Trainza. A Service Packa 4 (30mb) ściągałem ok. 2 godzin. Tak więc zależy to też od serwera, bo moje łącze specjalnie szybkie nie jest... a MaSzynę 220204 ściągałem chyba 20 minut ;)
Pozdrawiam serdecznie!

Offline Bartek

  • Wiadomości: 378
  • MaSzyna Team Member since 2003
    • Zobacz profil
    • http://republika.pl/gliniecki
  • Otrzymane polubienia: 5
Czy wyjdzie jeszcze kiedyś jak aktualizacja?
« Odpowiedź #24 dnia: 22 Czerwca 2005, 16:04:55 »
Macie ludzie problemy... Rozumiem, że modemem to trochę ciężko ciągnąć np. 300 MB. Ale w takim przypadku idzie się do kafejki, płaci się 3 zł za godzinę, ściąga się symka w pół godziny + np. 3 zł za wypalenie płytki i jest paczka z symkiem. Wyjdzie szybciej i taniej niż na modemie. I proszę nie pisać, że niektórzy nie mają dostępu do kafejki, bo nie uwierzę.
Pozdrawiam z Gdyni Wielkiego Kacka,
Bartek

Offline kruger

  • Wiadomości: 362
  • Maszynista metra
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Czy wyjdzie jeszcze kiedyś jak aktualizacja?
« Odpowiedź #25 dnia: 22 Czerwca 2005, 16:39:26 »
Cytat: "Bartek"
Wyjdzie szybciej i taniej niż na modemie.

To nie ulega zadnym watpliwosciom, w koncu te 5zl wydane na kafejke i nagranie to w przyblizeniu godzina siedzenia na modemie, raptem pare mb :>
Cytat: "Bartek"
I proszę nie pisać, że niektórzy nie mają dostępu do kafejki, bo nie uwierzę.

No tu troszke wiecej wiary, bo jesli ktos mieszka w Majakowicach Srednich, i do najblizszej osady wiekszej niz 3 chalupy ma ladny kawalek, to moze moze mu troche zajac 'dobicie i obrobka'. No i - zaleznie od wagi paczki - koszty modem vs. dotarcie do kawiarni moga byc porownywalne.

Marcin_EU

  • Gość
Czy wyjdzie jeszcze kiedyś jak aktualizacja?
« Odpowiedź #26 dnia: 22 Czerwca 2005, 16:46:34 »
Cytat: "Winger"
Tak na slepo strzelajac, to po kompresji mysle ze ok. 120 MB, ale to tylko przypuszczenia nie oparte na niczym. Faktycznie moze byc wiecej, ale sadze iz wtedy pomyslimy nad mozliwoscia dystrybucji symulatora na CD, wysylajac za darmo plytki zarejestrowanym chetnym.

Proponuje jeszcze dostarczac osobiscie te plytki do domu i dodatkowo doplacac za wielkoduszne wyrazenie checi pogrania w symka ;)

Offline Termixmini

  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Czy wyjdzie jeszcze kiedyś jak aktualizacja?
« Odpowiedź #27 dnia: 26 Czerwca 2005, 12:04:40 »
Ja na modemie(intenet od PKP) miałem 180 godzin za darmo :-D. Miesięcznie ok 60zł.

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Czy wyjdzie jeszcze kiedyś jak aktualizacja?
« Odpowiedź #28 dnia: 26 Czerwca 2005, 15:13:20 »
100 MB przy transferze ~5 kb/s to jest około 5 godzin...
300 MB przy transferze ~5 kb/s to jest około 17 godzin....
Macie juz porownanie ;-)

Offline elmo

  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Czy wyjdzie jeszcze kiedyś jak aktualizacja?
« Odpowiedź #29 dnia: 21 Września 2005, 23:28:43 »
heja witam wszystkich miłośników PKP ;)

mam stałe łącze o całkiem pokaźnym speedzie więc mam nadzieję, że jak przejdzie pomysł z płytkami to nadal zostanie alternatywa poprzez ściągnięcie z netu za free ;)

a co do kompresji to jeżeli jest duuuużo małych/dobrze pakujących się plików (najważniejsze żeby było ich dużo a chyba jest dużo :) ) to proponuję tylko RAR 3.50 + najwyższy stopień kompresji + ciągłe archiwum ENABLED gwarantuje wam że uzyskacie wyraźnie mniejsze archiwum niż jakiekolwiek do tej pory uzyskiwaliście zip'em...

pozdrawiam

P.S. mam 100 mb w internecie jak uda wam sie całość upchnąć poniżej tego progu moge dać mirror'a za free