Autor Wątek:  Uprzedzam lojalnie :-)  (Przeczytany 9430 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jaras

  • Wiadomości: 224
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 12
Uprzedzam lojalnie :-)
« dnia: 12 Lutego 2005, 15:35:37 »
Witajcie.

W związku z tym, że rozrasta się nam grupa "Pomocnicy", planuję niedługo dla mojej grupy zrobić taką statystykę wskazującą na skuteczność pomocy ludziom na forum. Nie będzie to polegało wyłącznie na policzeniu ilości postów w dziale "Pomoc", choć to będzie podstawą.

Jeszcze nie jestem pewny, jak to zrobię, ale w każdym razie osoby, które nie kwalifikują się do bycia dobrym "Pomocnikiem" utracą ten status.

Wówczas w wątku tym poinformuję Was o szczegółach tej statystyki i osobach, które będą przeznaczone "do odstrzału".

Uważam, że "Pomocnik", to coś jak policjant, który powinien nie tylko kierować ruchem czy wlepiać mandaty, ale też naprawdę pomagać, gdy ktoś się zgubi - być stóżem porządku - przynajmniej w dziale "Pomoc".

Nie chodzi o sztuczne nabijanie sobie postów prostymi jednozdaniowymi wypowiedziami. Także prostackie zachowanie będzie przeze mnie tępione.

"Pomocnicy" - traktujcie swoje rangi tak jak policjanci traktują swoje odznaki - "noście" je z honorem i należytym dla nich szacunkiem. Naprawdę, nie każdy na tym forum musi być "Pomocnikiem" - zwłaszcza, że nie odnosi z tego tytułu żadnych korzyści. Ranga ta służy przede wszystkim pomaganiu innym ludziom, jak wskazuje nazwa. Grupa "Pomocnicy" według mojego planu wcale nie musi być "opasła" i wielka, lecz przede wszystkim skuteczna.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie.
Jarosław Krasuski (@ jaras)

Doc: tutaj.
No cóż... trzeba się powoli zbierać do odejścia z tego forum - nic tu po mnie.

Offline arcydziełoArcy

  • Wiadomości: 10
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Uprzedzam lojalnie :-)
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Lutego 2005, 22:14:17 »
porownujac pomocnikow do policjantow miales na mysli polska policje? :>

Offline jaras

  • Wiadomości: 224
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 12
Uprzedzam lojalnie :-)
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Lutego 2005, 22:34:22 »
Do naszej polskiej policji prace niektórych pomocników mógłbym porównać już teraz ;-).

Ale postaramy sie, żeby wszyscy pracowali, jak policja amerykańska (podobno jedna z najlepszych na świecie ;-).

Pozdrawiam.
Jarosław Krasuski (@ jaras)

Doc: tutaj.
No cóż... trzeba się powoli zbierać do odejścia z tego forum - nic tu po mnie.

Offline Gneisenau

  • Wiadomości: 77
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Uprzedzam lojalnie :-)
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Lutego 2005, 22:48:07 »
Wam się chyba na prawdę nudzi....  :/
*Snuff*
Bo to miłość.. do tabaki

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4338
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 312
Uprzedzam lojalnie :-)
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Lutego 2005, 01:39:32 »
jaras mam pytanie do Ciebie. Dlaczego ta pomoc ma być uwidoczniona na forum? od czego sa komunikatory? Czy to że akurat nie widać prac niektórych pomocników na forum oznacza że są do odstrzału? Ja osobiście wolę jeśli ktoś napisze domnie na gg niż co chwile zerkac w forum czy może nadeszła odpowiedź. Komunikacja bezpośrednia jak dlamnie jest lepsza i po to podaje namiary na tlen i GG.

Jaras jak chcesz prosze bardzo jeśli któryś z pomocników godzi się na to, to możesz nawet oficjalnie podać numery gg tlen itp.... Ja osobiście się na to zgadzam by pomagać w sposób bezpośredni chodxby poprzez komunikator.

Pozdrawiam.
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline Mutopompka

  • Wiadomości: 1155
  • Na IRC-u SPRĘŻAREK vel. tyqtyqtyq
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Uprzedzam lojalnie :-)
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Lutego 2005, 01:52:40 »
Cytat: "Gneisenau"
Wam się chyba na prawdę nudzi....  :/

A co powiesz na przemyślenia o temacie maszyna w XXI wieku? Niektórym tam forumowiczom, to dopiero się nudzi :)

A z drugiej strony jak ma tu panować łąd i porządek, gdzie co chwila zamiast konkretnych rzeczy podaje się: czytaj FAQ, użyj szukajki itp?

A teraz do tematu: ład i porządek byłby, gdyby każdy dział miałby moderatora. Teraz jest chyba 2 lub 3 ludzi, którzy nie mają czasu na siedzenie na forum i patrzenie co się dzieje. A gdyby była taka możliwość, że dział na moderatora (2 to już chyba wystarczy) byłby ład i porządek. Pomocnicy także pilnowaliby tego, ale czy jest to możliwe do zrobienia? Na pewno tak, tylko czy jest na to przyzwolenie władz? Tego to już nie wiem. Kiedyś @ Winger rozdawał statusy moderatorskie i nie wypaliło.

Ale teraz, gdy już zaczyna się robić ruch do przodu (np. powstaje porządna instrukcja, forum także się zmienia) może czas pomyśleć nad tym pomysłem?

Offline Elmer

  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Uprzedzam lojalnie :-)
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Lutego 2005, 09:52:59 »
Witam Was wszystkich!

Cytat: "Gneisenau"
Wam się chyba na prawdę nudzi....  :/


@Gneisenau: Przepraszam, ale tu się z Tobą nie zgadzam . Pomocnicy to są specjalni użytkownicy, którzy niosą pomoc początkującym. Starają się być mili, koleżeńscy, starają się o to, żeby inni mieli zaufanie to tego forum, że my jesteśmy dobrzy. Dzięki tej grupie dajemy pomoc innym i dzięki temu inni mają do nas zaufanie, że jesteśmy serdeczni.

Pozdrawiam!

Offline EU07-483

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2307
  • EU07-483
    • Zobacz profil
    • Super spółka :)
  • Otrzymane polubienia: 168
Uprzedzam lojalnie :-)
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Lutego 2005, 10:22:56 »
Ja też wolałbym pomagać "na żywo", jeśli sie na to zgodzisz ja udostępnie sowoje GG i Tlen.
Jak będę duży zostanę maszynistą!

Offline Gneisenau

  • Wiadomości: 77
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Uprzedzam lojalnie :-)
« Odpowiedź #8 dnia: 14 Lutego 2005, 14:44:37 »
@Elmer- Nie obrażam się :)
Po prostu uważam że  forum to tylko literki zapisane gdzieś tam na czyimś hdd.
Wychodze z założenia, że  szkoda ich cennego czasu na taką zabawę, no ale skoro to lubią to przecież nie mogę im, tego zabronić :)
A co do tych epitetów którymi określiłeś tzw"pomocników"- Chciałbym żeby tak było,ale  przeczytaniu dzialu bocznica, a dokładniej wypowiedzi jarasa, w której opisuje to, jak widzi swoją pomoc na forum, wątpie by miały one pokrycie w rzeczywistości ;)
*Snuff*
Bo to miłość.. do tabaki

Offline jaras

  • Wiadomości: 224
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 12
Uprzedzam lojalnie :-)
« Odpowiedź #9 dnia: 15 Lutego 2005, 06:33:41 »
Witajcie.

Cytat: "EP08_015"
Dlaczego ta pomoc ma być uwidoczniona na forum? od czego sa komunikatory? Czy to że akurat nie widać prac niektórych pomocników na forum oznacza że są do odstrzału? Ja osobiście wolę jeśli ktoś napisze domnie na gg niż co chwile zerkac w forum czy może nadeszła odpowiedź. Komunikacja bezpośrednia jak dlamnie jest lepsza i po to podaje namiary na tlen i GG.
Bardzo długo się nad tym zastanawiałem i wciąż zastanawiam, ale mam co do tego pewne wątpliwości.

@ EP08_015:
Po pierwsze: Forum jest mechanizmem, który służy do pomocy dla większej rzeszy użytkowników. Albowiem odpowiadając na jakieś pytanie czy problem, swoim postem dajesz szanse innym użytkownikom, którzy (być może przy użyciu szukajki) kiedyś na niego trafią.

Po drugie: znam fora (i to niejedno), na którym kierowanie pomocy jest wyraźnie tępione - często stosowna wzmianka o tym jest umieszczona w regulaminie forum, a za jawne skierowanie dyskusji nad jakimś problemem na PM, GG lub e-mail grożą punkty ostrzeżenia (karne). Na naszym forum nie mamy regulaminu, więc kwestia kierowania pomocy pozostaje tutaj nieokreślona.

Jednak ja się zastanawiam nad skutecznością takiej pomocy. Czy to, że pięciu różnym osobom przez GG pięć razy pomożesz uruchomić lokomotywę jest skuteczniejsze od zrobienia tego raz a dobrze na forum? Jeśli masz na tyle czasu, by stosować tę pierwszą metodę, to rób tak - ja zamierzam stosować drugą metodę.

Przypomina mi się problem, który ja kiedyś miałem, i na który zadałem pytanie na forum: tutaj. Problem dotyczył programu gmax, w którym nie działa mi prawidłowo funkcja zapisu pliku (a więc dość poważny problem). Pomijając już "trollowate" posty nie powiem kogo oraz fakt, że nie wszyscy dobrze doczytali, w czym tak naprawdę leżał problem, jednak wiele osób zabrało tam głos i wiele z nich nawet w jakiś sposób próbowało mi pomóc. Jednak, jeśli zajrzałeś do wskazanego wątku, to zauważyłeś zapewne, że problem pozostał nierozwiązany.

Wyobraź sobie, że dyskusja o tym z forum przeniosła się na GG z jednym z użytkowników i poświęciliśmy temu sporo czasu. Z jednej strony na forum niekoniecznie kogoś muszą interesować szczegóły mojego systemu operacyjnego i jakieś tam głębsze sprawy. Z drugiej strony: gdyby ta pomoc okazała się skuteczna, to na pewno bym o tym napisał w tamtym wątku. Tylko, co by było wówczas, gdyby ktoś inny zapytał o to samo z gmaxem? To teraz ja musiałbym mu całe rozwiązanie problemu wyjaśniać od nowa - na pewno zrobiłbym to wtedy na forum, a nie na GG.

Zatem "priv" może być taką pośrednią metodą na rozwiązanie problemu. Różnica jest taka, że zadając pytanie na forum zadaję jest tylko raz i oczekuję odpowiedzi od wielu osób, a na "priv", aby uzyskać podobny efekt, muszę zadać to samo pytanie kilka razy i wielu osobom, jednak nie mam gwarancji, że dana osoba będzie na to pytanie znała odpowiedź.

Prywatne dyskusje są więc dobre, gdy po zadaniu pytania na forum i uzyskaniu (najczęściej ogólnych) odpowiedzi zechcemy się czegoś szczegółowo dopytać u kogoś, kto okazał się być zorientowany, a kiedy szczegóły te mogą być niekoniecznie interesujące dla pozostałych użytkowników forum.

Po trzecie: nie trzeba mieć rangi "Pomocnik" na forum, aby móc komuś pomagać prywatnie - sam nieraz miałem takie sytuacje na innych forach, gdy ktoś wysłał mi maila z pytaniem o jakiś szczegół, o którym była mowa na forum. Zaryzykowałbym nawet stwierdzenie takie, że ktoś, kto pomaga prywatnie z pominięciem przynajmniej ogólnego omówienia problemu na forum - jest kiepskim "pomocnikiem", bo nie daje wspomnianej wcześniej przeze mnie szansy innym (przyszłym) użytkownikom forum.

Problem w tym, aby być dobrym Pomocnikiem leży w tym, że nie można pomóc komuś pisząc jednozdaniowe posty, lecz samemu trzeba się najpierw z problemem zapoznać, a dopiero potem wyczerpująco odpowiadać, pisząc dobre posty.

Rozmawiałem jednak na ten temat z @ Mutopompką i doszliśmy do wniosku, że w naszych statystykach można by było ująć nawet pomoc prywatną, pod warunkiem, że przed upływem terminu zrobienia kolejnej statystyki ktoś się do niej przyzna i powie ilu osobom pomógł. System oceniania jednak takiej pomocy powinien wykluczyć nieuczciwość i nabijanie sobie statystyk przez podawanie zawyżonych danych.

Jednak ja wciąż myślę, że ocena za taką "jednostkową" pomoc prywatną komuś tam na GG nie powinna być równa ocenie za "jednostkową" dobrą pomoc udzieloną na forum. Zwłaszcza, że miło się na końcu wątku czyta słowa podziękowania, które jest publiczne.

Oczywiście problem, jak sam widzisz, wymaga dyskusji i uszczegółowienia. Jeśli zatem masz coś konstruktywnego do powiedzenia, to zapraszam do dyskusji. Oczywiście zapraszam też innych Pomocników do dyskusji.

@ Gneisenau:
Nie muszę chyba tego tłumaczyć, że forum dyskusyjne jest wolnym i dobrowolnym medium wymiany informacji. Każdy kto chce i kiedy chce może napisać i vice versa: kto nie chce - nie musi nic a nic pisać.

Na naszym forum obecnie jest ponad 1000 użytkowników. Zaręczam Ci, że oprócz nich jest też wielu takich, którzy nie widzą potrzeby rejestrowania się, lecz są tylko czytelnikami postów. Sam zresztą długo takim użytkownikiem byłem przed 28 września 2004 (data mojego przyłączenia się do forum).

Ci, którzy oprócz tego, że się jawnie zarejestrowali na forum, do tego się udzielają i pomagają, oczywiście robią to dobrowolnie.

Lecz Ci, którzy dodatkowo zadeklarowali się bycia Pomocnikami prosząc o członkowstwo w tej grupie automatycznie deklarują, że będą to naprawdę robić. Jednocześnie przyjmują na siebie trochę bardziej odpowiedzialną funkcję, gdyż ich pomoc musi być rzetelna, a już broń Boże wprowadzać w błąd czy powodować, że użytkownicy będą bali się cokolwiek napisać w dziale "Pomoc" w obawie przed słownym atakiem na nich.

W tym momencie zrzekają się też pewnej części tej swojej dobrowolności. Bowiem zwykłego usera, który nie pomaga, lecz np. psuje wątki czy przeszkadza w dyskusji można po prostu olać, a nawet zbanować. A gdy Pomocnik zachowuje się w taki sposób, rzutuje to na całe forum oraz ludzi administrujących nim. Zawsze wtedy dowolny użytkownik ma prawo powiedzieć: "Co tu jest za administracja, która ma to w dupie, że @ ktośtam mający rangę Pomocnika jest chamski czy przeszkadza w dyskusji!?".

A zawsze, również dobrowolnie można też samemu zrezygnować z bycia Pomocnikiem, klikając na przycisk "Opuść grupę" na stronie z listą swojej grupy. Jak widzisz, wciąż jakaś dobrowolność tutaj zawsze zostaje.

Cytat: "Gneisenau"
Po prostu uważam że forum to tylko literki zapisane gdzieś tam na czyimś hdd.
@ Gneisenau, powiedz to, że forum dyskusyjne, a także cały wysiłek, czas i pieniądze poświęcane jemu oraz stronie o projekcie MaSzyna "jest tylko literkami na czyimś HDD" np. @ Wingerowi, @ nbmx_EU albo @ iwanowi... Ciekawe, jak na to zareagują?

Ale oczywiście nie sposób dogodzić wszystkim ludziom na całym świecie.

Twój sceptycyzm co do powodzenia "misji" Pomocników wzbudza we mnie jeszcze większą chęć postarania się o to, żeby właśnie tak było.

A posty z działu "Bocznica"?
Cytat: "jaras"
Dlatego, jako "pomocnik" będę starał się pomagać ludziom, którzy dbają o kulturę wypowiedzi, a ich posty zawierają sensowną treść. Nie ma dla mnie najmniejszego znaczenia "staż na forum" tych ludzi. Na inne posty, nie spełniające tych warunków nawet nie mam zamiaru odpowiadać. Wszak nie jestem tu sam - może kto inny ma chęć "czatować" sobie tutaj przy pomocy pojedyńczych zdań, ale nie ja.
I, kiedy wreszcie zostałem tym Pomocnikiem tym bardziej nie mam zamiaru zmieniać tego poglądu.

O tym, co napisał @ Elmer:
Cytat: "Elmer"
Pomocnicy to są specjalni użytkownicy, którzy niosą pomoc początkującym. Starają się być mili, koleżeńscy, starają się o to, żeby inni mieli zaufanie to tego forum, że my jesteśmy dobrzy. Dzięki tej grupie dajemy pomoc innym i dzięki temu inni mają do nas zaufanie, że jesteśmy serdeczni.
nawet nie wspominam - choć całkowicie się z tym zgadzam. Uważam bowiem, że to jest po prostu obowiązek Pomocników.

I wiesz... w przypadku, gdyby mi się nie udały te wszystkie rzeczy, o których w tym wątku opowiedziałem albo też sama administracja zaczęła krytykować mój zapał - wówczas sam kliknę wspomniany kilka akapitów wcześniej przycisk - mimo, że bardzo bym tego nie chciał...

Dla mnie bowiem każde forum dyskusyjne jest jak malutka (choć często liczebnie nie taka malutka) społeczność, w której jest jakaś władza (tu: administracja), ale są i też zwykli ludzie (tu: userzy). Każdy człowiek w tej społeczności, wskutek zabierania przez siebie głosu stopniowo buduje o sobie obraz swojego charakteru oraz ocenę i szacunek u innych ludzi. A kiedy ja zbudowalem u nich jakiś tam, mam nadzieję, że dobry obraz siebie i nawet zaufali mi oni w ten sposób, że nadali mi lepsze uprawnienia, niż zwykłemu userowi, to nie mam zamiaru nadużyć tego ich zaufania, a swoją funkcję na forum pełnić tak, aby nie budzić wątpliwości co do słuszności jej posiadania. Jeśli dodatkowo mając taką funkcję mam szansę przyczynić się do tego, aby forum to było na dobrym poziomie, to z pewnością spróbuję ją wykorzystać (i szansę, i funkcję).

Takiego właśnie postrzegania tego i każdego innego forum życzę Tobie i wszystkim pozostałym użytkownikom, a zwłaszcza Pomocnikom.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie.
Jarosław Krasuski (@ jaras)

Doc: tutaj.
No cóż... trzeba się powoli zbierać do odejścia z tego forum - nic tu po mnie.

Offline EU07-483

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2307
  • EU07-483
    • Zobacz profil
    • Super spółka :)
  • Otrzymane polubienia: 168
Uprzedzam lojalnie :-)
« Odpowiedź #10 dnia: 15 Lutego 2005, 15:14:03 »
Cytat: "jaras"
Po pierwsze: Forum jest mechanizmem, który służy do pomocy dla większej rzeszy użytkowników. Albowiem odpowiadając na jakieś pytanie czy problem, swoim postem dajesz szanse innym użytkownikom, którzy (być może przy użyciu szukajki) kiedyś na niego trafią.


Odnosząc sie do tego fragmentu, chciałbym zauważyć, ze większość nowych użytkowników nie ma tak skomplikowanych problemów które nigdy nie były poruszane. Chdzi mi tu bardziej aby przenieść na GG problem z edycją scenerii, uruchomieniem loka itp. Tematy te były wałkowane po 100 razy a wciąż pojawiają sie posty pytające o któreś z tych zagadnień. Nowi użytkownicy rzadko mają zwyczaj najpierw przestudiowania forum a dopiero potem (w razie nie znalezienia odpowiedzi na ich problem) pisania na forum. Dzieki temu mogła by sie zmniejszyć ilość niepotrzebnych tematów w dziale pomoc.
Jak będę duży zostanę maszynistą!

Offline jaras

  • Wiadomości: 224
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 12
Uprzedzam lojalnie :-)
« Odpowiedź #11 dnia: 15 Lutego 2005, 15:31:34 »
Cześć.

Cytat: "EP08_015"
Tematy te były wałkowane po 100 razy a wciąż pojawiają sie posty pytające o któreś z tych zagadnień. Nowi użytkownicy rzadko mają zwyczaj najpierw przestudiowania forum a dopiero potem (w razie nie znalezienia odpowiedzi na ich problem) pisania na forum.
A Ty masz zamiar zapobiegać temu przez tłumaczenie tym stu użytkownikom tego na GG?

Tu nie chodzi o to, żeby na siłę zmniejszać ilość postów. Jak widzę, walka z tym byłaby chyba walką z wiatrakami.

Rzecz w tym, żeby na takie posty odpowiadać przygotowanymi przez siebie linkami do postów, które właśnie dany problem już omawiały. Bardzo dobrym (choć nie moim) pomysłem jest przejrzenie całej wcześniejszej części działu "Pomoc" i przygotowanie sobie takiej jakby bazy linków do postów, które opisują najczęściej występujące problemy - właśnie te, o które 100 kolejnych użytkowników wciąż pyta nie chcąc skorzystać z wyszukiwarki. Myślę, że lepiej bedzie, gdy na to właśnie poświęcisz swój cenny czas, a nie na opowiadanie tym stu użytkownikom na GG w kółko na ten sam temat.

A po jakimś czasie, w dziale "Pomoc" znowu się zrobi "czystkę", dzięki czemu znikną te niepotrzebne posty.

Co zaś powiesz, odnosząc się do reszty mojego posta? A co na to inni Pomocnicy?

Pozdrawiam Cię.
Jarosław Krasuski (@ jaras)

Doc: tutaj.
No cóż... trzeba się powoli zbierać do odejścia z tego forum - nic tu po mnie.

Offline Nicolass

  • Wiadomości: 177
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Uprzedzam lojalnie :-)
« Odpowiedź #12 dnia: 15 Lutego 2005, 17:29:54 »
Witam szanownych kolegów Pomocników. Ja użważam że to czy ktoś komuś prywatnie pomaga (nie ważne czy jest czy też nie jest Pomocnikiem) to jego prywatna sprawa. Tego typu pomoc nie powinna być wśród Pomocników punktowana.

Jeżeli ktoś uzna, że problem [tu przykładowo rozważany przez @ jarasa z gmax'em] jest ważny, może stworzyć w dziale Pomoc wątek "Gmax - problemy użytkowników wraz z rozwiązaniami" i przykleić go na góre. Będzie to gotowy wątek, zamknięty dla użytkowników (mogą oni przesłać zawsze coś na PW jednemu z Pomocników) gdzie Pomocnicy będą umieszczać opisy innych problemów z gmaxem wraz z rozwiązaniami. Za taką pomoc będą mogli otrzymać punkty.

Odnosząc się do słów @ jarasa:
Cytat: "jaras"
Rozmawiałem jednak na ten temat z @ Mutopompką i doszliśmy do wniosku, że w naszych statystykach można by było ująć nawet pomoc prywatną, pod warunkiem, że przed upływem terminu zrobienia kolejnej statystyki ktoś się do niej przyzna i powie ilu osobom pomógł. System oceniania jednak takiej pomocy powinien wykluczyć nieuczciwość i nabijanie sobie statystyk przez podawanie zawyżonych danych.

Z tym zgłaszaniem pomocy na PW, maila, gg itp. może być różnie. Komuś może sie nie chcieć, ktoś może zapomnieć, ktoś może mieć wątpliwości czy jego pomoc zasługuje na przyznanie mu punktów, a i niemożność kontrolowania 1000 użytkowników (a co jak ktoś się zadeklaruje, że pomaga osobom nierazejestrowanym i będzie się pod nie podszywał, mówiąc że deklarowaną pomoc otrzymał?) daje ogromne pole do popisu oszustom i dzieciakom które będą się obnosić ze swoją rangą Pomocnika (niekoniecznie na forum!).

Dlatego proszę by żadna pomoc, poza forum z której użytkownicy tego forum nie mają żadej korzyści, nie była punktowana. Bo ideą Pomocników jako istytucji forumowej, jest pomaganie jak najszerszej grupie osób.
Pozdrawiam, Nicolass

myszor

  • Gość
Uprzedzam lojalnie :-)
« Odpowiedź #13 dnia: 15 Lutego 2005, 18:15:52 »
Witam. Wiem, leniwy jestem, nie chce mi się dwa razy tego samego pisać.

Cytuj

18:06:34 <@Myszor> IMHO takie statsy sa bez sensu
18:06:50 <@Myszor> dla statsow ludzie beda rozne rzeczy wypisywali
18:06:53 <@Myszor> = balagan
18:07:16 <@jaras> eee, nie nie - tak bezsensu to i ja moge pisac - ale za to wlasnie beda niskie oceny
18:07:31 <@Myszor> ale tak czy siak wprowadzi to zamet i balagan
18:07:42 <@Myszor> + dodatkowa strate czasu dla czytajacych i moderatorow


Pozdr.

Offline jaras

  • Wiadomości: 224
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 12
Uprzedzam lojalnie :-)
« Odpowiedź #14 dnia: 15 Lutego 2005, 22:16:16 »
Witajcie.

Moje propozycje, co do prowadzenia statystyk są tutaj.

Pozdrawiam wszystkich i zapraszam do dyskusji.
Jarosław Krasuski (@ jaras)

Doc: tutaj.
No cóż... trzeba się powoli zbierać do odejścia z tego forum - nic tu po mnie.