Autor Wątek:  Kabina do SM42  (Przeczytany 93282 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Kabina do SM42
« dnia: 04 Stycznia 2005, 15:25:47 »
Zaczynam robić kabinę do SM42. Nie wiem kiedy będzie gotowa i proszę o to nie pytać. (może kiedyś wstawie zegar postępu) jak będę miał jakieś pytania to będę pisał. Może (ale takie wielkie) zrobię nowy model Stonki, z łatwiejszym teksturowaniem.

Jak zrobić, aby kręcąc nastawnikiem w jedną stronę włączały się kolejne pozycje, a w drugą działał hamulec pomocniczy?
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Kabina do SM42
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Stycznia 2005, 15:12:28 »
a jak zaimportować do 3ds maxa plik .t3d?
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline Jacek-57122

  • Wiadomości: 57
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Kabina do SM42
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Stycznia 2005, 15:20:11 »
mi się wydaje że są w downloadzie skrypty. ale pewien nie jestem

Offline Cesky Kretek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1712
  • Trust no one.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 159
Kabina do SM42
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Stycznia 2005, 15:59:17 »
Do edytorów (3ds, gmax) NIE DA się importować takich plików. Ani scn, ani t3d. Chyba że zrobisz skrypty :P.

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Kabina do SM42
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Stycznia 2005, 18:35:28 »
Czyli by trza było od zera robić? bo myślałem, że wezmę ściany budki i tam przyczepię.
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Oli

  • Gość
Kabina do SM42
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Stycznia 2005, 18:55:13 »
Tak.
Chyba, ze dostaniesz model

Offline Kakish

  • Wiadomości: 178
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Kabina do SM42
« Odpowiedź #6 dnia: 06 Stycznia 2005, 18:58:55 »
Cytat: "youBy"
Czyli by trza było od zera robić? bo myślałem, że wezmę ściany budki i tam przyczepię.


Ale tak sie niebardzo da / bo kabina powinna byc szegolowa a model zewnetrzny jest 100x mniej szczegolowy niz sie Tobie moze wydawac, duzo lepiej jest zroic wszystko od nowa, tak byly robione wszystkie kabiny

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Kabina do SM42
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Stycznia 2005, 14:04:09 »
ale jak zrobię od nowa, to trza się będzie bawić w dopasowywanie. Piszesz model zewnętrzny jest 100x mniej szczegółowy, ale wymiary to się chyba zgadzają? bo bym wziąłścany budki, wywalił resztę i by było wiadomo jak dopasować. Jakby ktoś miał model SM42 lub SP42 lub SU42 w formacie .3ds lub odczytywanym przez 3dsmaxa to byłbmy wdzięczny
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline Bart

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 415
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Kabina do SM42
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Stycznia 2005, 21:44:22 »
Będzie kabina do SM42 i to pasująca i bardzo ładna. Niech mi sie tylko sesja skończy no...
Marcin_EU (21-08-2005 20:42) napisał:
wystarczy znalezc wielu frajerow i za 10 lat ze starego symka bedziecie mieli bve, a za 50 to moze i mstsa

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4339
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 312
Kabina do SM42
« Odpowiedź #9 dnia: 07 Stycznia 2005, 22:47:59 »
Bart z całym szacunkiem dla Ciebie ale wyjasnij mi po jakiego czorta robic kabiny do spal-ele jak wiadomo że w tej wersji mozna zapomnieć o jeżdżeniu nimi a z koleji co do nowej wersji nic nie wiadomo.

Już lepsza by była kab do ET21 lub EP09, bo elektrykami w tej wersji się pojeździ jeszcze długo podejżewam ... :)
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline TruckeR

  • Wiadomości: 309
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Kabina do SM42
« Odpowiedź #10 dnia: 07 Stycznia 2005, 22:53:08 »
Bart: Lepiej za SM42 :> ET22 mamy już kabinę i mozna z nią wytrzymać, a do SM42 nie ma, a by sie przydałą, do TRS2004 mam juz nawet do nowego SU46 i SP47 z kabinką :> EP08 : Popularne staje się uruchamianie spalinówek z fizyką SN61, fakt, ma to taki sam realizm jak jazda na klawiaturze w realistyczne samochodówki, ale cieszy jak cholera . Jakby tylko ukazała się ta kabinka je-stem pe-wien, że masa osób migiem by to pobrała i uruchomiła ze Stoneczką . A jakby ktoś sie czepiał... zawsze mozna mówić, ze to do Nebuli :P
Pozdrawiam serdecznie!

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Kabina do SM42
« Odpowiedź #11 dnia: 08 Stycznia 2005, 09:26:47 »
A ja jestem za bykiem :P Stonka narazie nie idzie jezdzic...Bo ciagle sie dusi, a byk ladnie chodzi :)

Offline slimson

  • Wiadomości: 156
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Kabina do SM42
« Odpowiedź #12 dnia: 08 Stycznia 2005, 09:41:46 »
No niestety ja glosuje za Stonka, bo prawda ze Byk juz jest i jezdzi. Jak bedzie kabina to moze ktos doszlifuje fizyke a przeciez kabina do Stonki sie nie zmarnuje. A do tego Stonka pasuje, o zgrozo, "jak Byk" do trasy Calkowo, ktora nomen omen jest prawie gotowa.
Niestety jezdzenie Ganzem mnie juz irytuje(wybaczcie ale jak mam jeszcze raz przetestowac cos na Ganzie to wymiekam :)
Pozdrawiam

Oli

  • Gość
Kabina do SM42
« Odpowiedź #13 dnia: 08 Stycznia 2005, 11:33:47 »
Slimson, zawsze do testow mozesz wstawic sobie siodemke :)
Co do kabin: obydwie:) Przeciez jak juz bedzie nebula to da sie tylko export i juz :)

Offline Negroth

  • Wiadomości: 153
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Kabina do SM42
« Odpowiedź #14 dnia: 08 Stycznia 2005, 12:00:33 »
Cytat: "Oli"
Slimson, zawsze do testow mozesz wstawic sobie siodemke :)
Co do kabin: obydwie:) Przeciez jak juz bedzie nebula to da sie tylko export i juz :)


myslimy podobnie Oli :) Chciałem napisać to samo... tak samo jak kol. wyżej napisał mnie również nudzi jazda "ganzem" a takie "odmiany" jak prowadzenie SM42 lub ST44 się przydadzą... może za niedługo ktoś się za jakis parowóz wezmie :P na przykład taki Ty45 :P
Krzychu :)

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Kabina do SM42
« Odpowiedź #15 dnia: 08 Stycznia 2005, 14:07:46 »
Cytat: "Mat_EU"
A ja jestem za bykiem :P Stonka narazie nie idzie jezdzic...Bo ciagle sie dusi, a byk ladnie chodzi :)


Stonka się dusi, bo normalnie to coś niechodzi(sam sprawdzałem), ale jak dasz "debugmode" to chodzi ładnie
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Kabina do SM42
« Odpowiedź #16 dnia: 10 Stycznia 2005, 18:28:00 »
czyli mam się nie brać za kabinę?
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline adamst

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 354
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 75
Kabina do SM42
« Odpowiedź #17 dnia: 11 Stycznia 2005, 10:05:22 »
Mozesz zrobic. Na wersji 220604 (czyli ostatniej oficjalnej) SM42 jezdzi bez problemów. Dusi sie na pozniejszych wersjach (060704 i 160804).

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Kabina do SM42
« Odpowiedź #18 dnia: 22 Stycznia 2005, 18:16:24 »
Już jest wersja A(lfa) kabiny - niezbyt ładna ale zawsze lepsze to niż kabina od SM03. jak tylko syn_maszynisty umieści pliki na serwerze to podam (albo on) linki do kabiny i 3 screenów. w paczce jest wszystko - parametry fizyki, model kabiny, tekstury i info.

A jak oteksturować podstawy walca?
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline ZT-POZNAN

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 493
  • PKP Cargo S.A
    • Zobacz profil
    • Wszystko o ET22
  • Otrzymane polubienia: 0
Kabina do SM42
« Odpowiedź #19 dnia: 22 Stycznia 2005, 18:23:51 »
Cytat: "youBy"

A jak oteksturować podstawy walca?


Zaznaczasz walec, wybierasz opcje edit table mesh i wybierasz całe kwadraty. Klikasz na podstawe i już masz. Pamiętaj na jeden obiekt nienakładaj 2 różnych textur.
www.et22.pl - zapraszam

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Kabina do SM42
« Odpowiedź #20 dnia: 22 Stycznia 2005, 18:35:27 »
dzięki bardzo, w obecnej wersji manometry są szare i ciężko się połapać
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline syn_maszynisty

  • Wiadomości: 34
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Kabina do SM42
« Odpowiedź #21 dnia: 22 Stycznia 2005, 20:10:41 »
Lokomotywonia Kępno rulz (chociaż już zlikwidowana:-(.)

Offline TruckeR

  • Wiadomości: 309
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Kabina do SM42
« Odpowiedź #22 dnia: 22 Stycznia 2005, 20:50:21 »
Ej,a jak go odpalić ? Robię wszystko jak w Ganzu - silnik milczy. Robię tak jak do elektryka - nic. A kabinka całkiem całkiem, ale czekam na wersję ,,bardziej ostateczną''.
Pozdrawiam serdecznie!

Offline syn_maszynisty

  • Wiadomości: 34
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Kabina do SM42
« Odpowiedź #23 dnia: 23 Stycznia 2005, 08:17:52 »
Przepraszam za odbicia słońca na haslerze i na którymś amperomierzu ( dobrze to nazwałem ? ) ale lok akurat tak stał ze jak fociłem to mi sie odbijalo słonce.... ale jak ktos lubi stonke to mu taki odblask nie bedzie sprzeszkadzał w jeździe :P
Lokomotywonia Kępno rulz (chociaż już zlikwidowana:-(.)

  • Gość
Kabina do SM42
« Odpowiedź #24 dnia: 23 Stycznia 2005, 13:42:46 »
Czy może ktoś mi napisać,co zrobić,żeby w kabinie stonki byly sciany?wszystko jest oprocz wlasnie scian-jest tylko dach.Czy to moze tak powinno byc?Czy to ma cos wspolnego plikiem "okna"?Z gory dzięki..

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Kabina do SM42
« Odpowiedź #25 dnia: 23 Stycznia 2005, 13:49:32 »
ścian na razie nie ma, zajmę się tym na końcu.
a sterowanie jest takie samo jak w elektryku.
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline OczeQ

  • Wiadomości: 172
  • Wariat Torowy
    • Zobacz profil
    • http://www.sgkw.eu
  • Otrzymane polubienia: 0
Kabina do SM42
« Odpowiedź #26 dnia: 23 Stycznia 2005, 17:36:42 »
pytanie moje co do kabinki:
dlaczego nie moge się odpiąć od składu??
_________________________
OczeQ vel Puchacz


Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Kabina do SM42
« Odpowiedź #27 dnia: 23 Stycznia 2005, 19:11:13 »
wszystkie kabiny są w jednym miejscu, więc musisz znaleźć się we właściwej aby odczepić skład
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

adampkp

  • Gość
Kabina do SM42
« Odpowiedź #28 dnia: 23 Stycznia 2005, 21:29:09 »
Hej!!!

A ja mam takie pytanko:

Czy aby kabina działała poprawnie, muszę mieć zainstalowaną określoną wersję symulatora?

Ja zainstalowalem kabinę w sposób opisany w instrukcji do wersji obecnie dostępnej w Download (czyli program z lutego 2004 + czerwcowy patch) i ciągle pojawia mi się komunikat o błędzie inicjalizacji pojazdu (po czym automatycznie wchodzę w tryb freefly). Za podpowiedź, jak poradzić sobie z problemem, będę wdzięczny.

A tak poza tym. Bardzo się cieszę, że ktoś wreszcie wziął się za spalinowóz. Nawet jeśli fizyka będzie deczko oszukana, to i tak dobra kabina i dobre dźwięki (liczę, że takie się pojawią) nadrobią inne braki. Wszak obecna wersja symulatora i tak kiedyś ustąpi miejsca Nebuli, więc można ją traktować jako doskonałe narzędzie do wszelkich testów. Potem to zaprocentuje.

A zatem wielkie dzięki Autorowi i życzenia dalszych sukcesów w tworzeniu zdatnej do prowadzenia SM42!

Pozdrawiam serdecznie!

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Kabina do SM42
« Odpowiedź #29 dnia: 24 Stycznia 2005, 07:44:33 »
ja jeżdżę na 160704 i działa dobrze
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.