Autor Wątek:  Przejazd jednotorowy i krzyż Św. Andrzeja  (Przeczytany 6627 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jaras

  • Wiadomości: 224
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 12
Przejazd jednotorowy i krzyż Św. Andrzeja
« dnia: 15 Listopada 2004, 17:50:17 »
Witajcie.

Jeszcze nie tak dawno w jednym z postów (tylko dla Developerów) napisałem:
Cytat: "jarzec"
(...) Chodzi o krzyż Św. Anrzeja na przejeździe w Myślenicach, przez który przejeżdża "kibelek". Obecnie znajduje się tam krzyż dla linii wielotorowej (...), a powinien być dla linii jednotorowej (...). W końcu nie tylko kolejowe sygnały są istotne, lecz drogowe też.

I tak mi to nie dawało spokoju, że postanowiłem zrobić eksperyment, który zakończył się... sukcesem!

Mianowicie, grzebiąc sobie po katalogach symulatora, znalazłem tam plik textures\PKP\S_przejazd-KSA1-SD-SS2.tga, który jest teksturą dla modelu wskaźnika przed przejazdem kolejowym jednotorowym. Postanowiłem spróbować go zastosować do przejazdów z plików scenery\PKP\przejazd1tssd.inc i scenery\PKP\przejazd1tssdw.inc w miejsce obecnie tam wykorzystywanego modelu z teksturą z pliku textures\PKP\S_przejazd-KSA2-SD-SS2.tex.

Po prostu, skopiowałem plik models\PKP\SP2ccXX.t3d do models\PKP\SP2ccX.t3d, a potem Notatnikiem w tym pliku podmieniłem wszystkie wpisyMap: PKP/S_przejazd-KSA2-SD-SS2.texnaMap: PKP/S_przejazd-KSA1-SD-SS2.tga
A na koniec, w plikach scenery\PKP\przejazd1tssd.inc i scenery\PKP\przejazd1tssdw.inc zmieniłem odpowiednio wpisynode 800 0 (p1)_Syg1 model -3.5 0.0 6.0 90 PKP/SP2ccXX.t3d none Lights 1 0 endmodelinode 800 0 (p1)_Syg2 model -3.0 0.0 3.0 90 PKP/SP2ccXX.t3d none Lights 1 0 endmodelnanode 800 0 (p1)_Syg1 model -3.5 0.0 6.0 90 PKP/SP2ccX.t3d none Lights 1 0 endmodelinode 800 0 (p1)_Syg2 model -3.0 0.0 3.0 90 PKP/SP2ccX.t3d none Lights 1 0 endmodelThat's all :-).

Wiem, wiem, postąpiłem bardzo naiwnie - wszak model, to zbiór różnych tam werteksów, powierzchni i tekstur, które posiadają przecież swoje współrzędne, ale co tam - mogło najwyżej nie działać. Ale to DZIAŁA! :-)

Oto efekt końcowy mojego eksperymentu (@ Winger na pewno dobrze wie, co to za obrazek ;-). Zaś tutaj jest spakowany zestaw, do "zmontowania sobie" przejazdu z krzyżem Św. Andrzeja dla linii jednotorowej. Wewnątrz, w odpowiednich podkatalogach znajdują się już właściwe pliki - archiwum wystarczy zatem rozpakować w katalogu symulatora zastępując obecne już pliki i... już :-).

Odtąd wszystkie trasy, które w swojej budowie korzystają z plików scenery\PKP\przejazd1tssd.inc i scenery\PKP\przejazd1tssdw.inc do definicji przejazdów jednotorowych, będą miały prawidłowy wskaźnik.

Pozdrawiam Was serdecznie.
Jarosław Krasuski (@ jaras)

Doc: tutaj.
No cóż... trzeba się powoli zbierać do odejścia z tego forum - nic tu po mnie.